NAJLEPSZE SŁODKIE ODMIANY POMIDORÓW

NAJLEPSZE SŁODKIE ODMIANY POMIDORÓW

, autorstwa Mateusz Piszcz, 4 min czas czytania

Najsmaczniejsze słodkie odmiany pomidorów Nie ma to jak świeże, słodkie pomidory w letnie popołudnie. A jeśli lubisz ten cukierkowy, staromodny smak to jest kilka ciekawych odmian, które mogą Cię zainteresować. Dlatego przedstawiamy wam 6 słodkich odmian pomidorów do uprawy w szklarni, gruncie i ogrodzie.

Najsmaczniejsze słodkie odmiany pomidorów

Nie ma to jak świeże, słodkie pomidory w letnie popołudnie. A jeśli lubisz ten cukierkowy, staromodny smak to jest kilka ciekawych odmian, które mogą Cię zainteresować. Światło słoneczne, ciepło i składniki odżywcze gleby mogą wpływać na smak pomidora, ale to głownie genetyka pomidora wpływa na jego smak. Dlatego przedstawiamy wam 6 słodkich odmian pomidorów do uprawy w szklarni, gruncie i ogrodzie.

 

1. Black Cherry

Najsmaczniejsze słodkie odmiany pomidorów - sadzonka pomidora black cherry

Ma ciemne owoce jak wiśnie lub czarne czereśnie. Wyróżnia się także świetnym słodkimsmakiem. Zdrowo rośnie i nadaje się do uprawy na balkonie. Pomidor Black Cherry ma wiotkie pędy, dlatego musi on rosnąć np. przy palikach. Jego liście są duże ciemnozielone. Owoce małe, okrągłe (około 2 cm), zebrane w gronach po 5-7 sztuk. Miąższ malinowo-zielony, słodki, delikatnie kwaskowaty, soczysty, bardzo smaczny.

 

 

 

2. Malinowy Olbrzym

Najlepsze słodkie odmiany pomidorów - sadzonka pomidora Malinowy Olbrzym

Odmiana średnio późna przeznaczona do uprawy w gruncie, przy palikach. Często owoc osiąga wagę ponad 1000 g. Ma cienką skórkę i pyszny słodki malinowy miąższ, a przy tym intensywny aromat i bogaty smak. W przypadku tej odmiany pomidora, rosnącej wysoko, zalecana jest uprawa przy palikach. Najlepiej prowadzić ją w formie na 2–3 pędy.

 

 

 

 

3. Czarny Książę

Najlepsze słodkie odmiany pomidorów - sadzonka pomidora Czarny książę (noire de crimee)

 To jedna z najlepszych odmian pomidorów czarnych, idealna dla każdego działkowicza i smakosza pomidorów. To stara, rosyjska odmiana pochodząca z półwyspu Krymskiego. Odmiana średniowczesna o ciemnobrązowych owocach o wadze ok 170/180 g. Owoce są mięsiste o bogatym, głębokim i słodkim smaku. Ze względu na duży wzrost rośliny należy ją palikować, jak również przycinać.

 

 

 

 

4. Malinowy Smaczek

 

Najlepsze słodkie odmiany pomidorów - Sadzonka Pomidora Malonowy Smaczek

Jest to bardzo plenna i wczesna odmiana drobnoowocowa, rodząca wyjątkowo słodkie i soczyste pomidory w malinowym kolorze. Przeznaczona jest do uprawy pod osłonami lub bezpośrednio w gruncie. Charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na choroby, dlatego poleca się ją do uprawy ekologicznej. Wymaga cięcia i prowadzenia na podporach. Z racji tego, że odmiana ta jest bardzo plenna z jednej sadzonki pomidora możemy uzyskać nawet między 150-200 szt. wydłużonych, orzeźwiających owoców o wyjątkowo małej skłonności do pękania i pełnym pomidorowym smaku.

 

 

5. Bawole Serce

Najlepsze słodkie odmiany pomidorów - Sadzonka Pomidora Bawole Serce

 Bawole Serce’ wydaje bardzo duże owoce o masie 200-600 g i średnicy powyżej 80 mm. Mają one lekko podłużny kształt, Pomidory są mięsiste, słodkie i bardzo smaczne. Ich miąższ jest jasnoczerwony i zawiera dużo soku. Zbiór pomidorów rozpoczyna się w sierpniu i trwa do października. Ze względu na małe komory nasienne, niewielką ilość pestek oraz zwartość miąższu, ‘Bawole Serce’ zyskuje wiele zastosowań kulinarnych.

 

 

 

6. Malinowe Rodeo

Najlepsze słodkie odmiany pomidorów - Sadzonka Pomidora Malinowe Rodeo

 To odmiana amatorska, zaliczana do średnio wczesnych. Można ją uprawiać zarówno w polu, jak i pod niskimi osłonami. Rośliny samokończące, nie wymagają cięcia ani palikowania. Owoce pomidora malinowego są bardzo duże (nawet 500-650 g), wyjątkowo słodkie i soczyste. Posiadają sercowaty kształt bez piętki i charakterystyczną skórkę barwy owocu maliny. Posiadają słabe żebrowanie przy szypułce i można je zaklasyfikować jako średnio twarde. Pomidory te świetnie nadają się do bezpośredniego spożycia i na soki.

 

 

Polecane słodkie odmiany pomidorów

 

 

Tagi

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz


Blog posts

© 2024 Niezłe Ziółko | Stworzone przez: ArtDistrict

    • platnosci

    Logowanie

    Zapomniałeś hasła?

    Nie masz jeszcze konta?
    Utwórz konto