DLACZEGO WARTO UPRAWIAĆ OGÓRKI? PODSTAWOWE RZECZY, KTÓRE POWINENEŚ WIEDZIEĆ. - Niezłe Ziółko

DLACZEGO WARTO UPRAWIAĆ OGÓRKI? PODSTAWOWE RZECZY, KTÓRE POWINENEŚ WIEDZIEĆ.

, autorstwa Mateusz Piszcz, 2 min czas czytania

Większość ogrodników uprawia co najmniej jedną odmianę ogórków lub więcej. To pożywne warzywo bogate w witaminy i minerały, takie jak żelazo, wapń, a także witaminy B i C.

Większość ogrodników uprawia co najmniej jedną odmianę ogórków lub więcej. Chociaż jest on dość podatny na problemy z owadami i choroby to nie sprawia to problemu, bo są łatwe w uprawie. Ogórek należy do rodziny „dyniowatych” tak jak na przykład dynia czy cukinia.

Najlepiej rosną, gdy rozłoży się je na ziemi w ogrodzie. Dzieje się tak, ponieważ korzenie rozwijają się wzdłuż pnącza na styku pnącza i liścia. Pamiętaj, że korzenie są źródłem dodatkowych składników odżywczych dla wzrostu Twojej rośliny i owoców.


Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, ogórki z powodzeniem uprawia się na małej przestrzeni. Można zaczepić je o ogrodzenie lub wstawić wysoką kratkę, po której będą mogły się piąć do góry. Jeśli jedynym wyborem jest krata lub ogrodzenie, wybierz je. Nie będziesz zawiedziony.
Ogórek to pożywne warzywo bogate w witaminy i minerały, takie jak żelazo, wapń, a także witaminy B i C. Zwykle spożywa się je świeże, marynowane, a nawet jako napój orzeźwiający.
Niektórzy ludzie wykraczają nawet poza ogórki konsumpcyjne i używają ich jako produktu do pielęgnacji skóry, aby zmniejszyć obrzęki wokół oczu.
Te korzyści to tylko niektóre z powodów, dla których ogrodnicy lubią uprawiać ogórki. I na szczęście proces nie jest skomplikowany.

 

UPRAWA

Rośliny ogórka wymagają luźnej, dobrze przepuszczalnej gleby. Podobnie jak inni członkowie rodziny „dyniowatych”, są dużymi karmicielami. Na początku sezonu zapewnij dużo nawozu wysokoazotowego. Później zmień na bardziej zrównoważony nawóz, gdy kwiaty zaczną kwitnąć. Boczne zaprawianie nawozem i regularne podawanie nawozu znacznie wpłynie na zdrowie rośliny i wielkość zbiorów. Zapewnij dużo wody dla szybkiego wzrostu.

WSKAZÓWKA

Ogórki szybko rosną. Są najlepsze, gdy są zbierane, zanim staną się zbyt duże. Zachęcaj do rozwoju nowych owoców poprzez regularne zbieranie. Nie pozwól, aby owoce przerosły na winorośli, bo zwolnią swój wzrost, a nawet przestaną przynosić nowe owoce.

Zdjęcie pochodzi z naszej prywatnej hodowli :) Własnoręcznie wyhodowane ogórki są znacznie lepsze niż te kupne i nie ma nawet co porównywać.

SŁOŃCE

Rośliny ogórka nie lubią upałów i wilgoci w środku lata. Liście więdną i mogą się palić w gorącym, słońcu. Dlatego najlepiej posadzić je na obszarze zacienionym lub częściowo zacienionym od słońca. Częste podlewanie też pomoże.

CHOROBY

Jako członek rodziny „dyniowatych”, ogórki są podatne na te same choroby, co dynia i cukinia. Należą do nich zarówno problemy z grzybami, jak i bakteriami. Mączniak prawdziwy to również problem z roślinami ogórka. Jeśli nie jest leczona na początku mączniaka prawdziwego, choroba niestety może być śmiertelna dla twoich upraw. Najlepiej stosuj fungicydy przy pierwszych oznakach problemów lub tuż przed nadejściem gorącej, wilgotnej pogody w Twojej okolicy.

Tagi

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz


Blog posts

© 2024 Niezłe Ziółko | Stworzone przez: ArtDistrict

    • platnosci

    Logowanie

    Zapomniałeś hasła?

    Nie masz jeszcze konta?
    Utwórz konto