Krok po kroku jak postępować z sadzonkami od nas - Niezłe Ziółko

Krok po kroku jak postępować z sadzonkami od nas

, autorstwa Mateusz Piszcz, 1 min czas czytania

 1. Jak najszybciej po otrzymaniu paczki od kuriera wypakuj sadzonki z kartonu, odwiń z foli, wyłóż na podstawkę, podlej jeśli mają za mało wody ustaw w słonecznym miejscu w domu na przykład na parapecie. Doda to rośliną dużo energii po ciężkiej podróży. Jeśli rośliny będą powyginane nie martw się to wina braku dostępu do światła podczas podróży. Wystarczy, że postoją kilka godzin na słońcu, wtedy wrócą do swojej pierwotnej formy.
 2. Następnie, jeśli pogoda na dworze jest już odpowiednia tzn. nie ma przymrozków i jeżeli mamy już odpowiednio przygotowane podłoże to możemy zacząć przesadzać sadzonki z doniczek do gruntu.
 3. Sadzonki mają w pełni rozwinięty system korzeniowy, dlatego delikatnie wyciągamy je z plastikowych doniczek. Rozsadę sadzimy na grządkach w wyznaczonych wcześniej rzędach z zachowaniem odległości między roślinami 35–50 cm (zależnie od siły wzrostu odmiany). Rośliny sadzimy do wcześniej przygotowanych dołków, rozkładając w nich korzenie tak, aby nie były podwinięte i załamane, a następnie przysypując ziemię, delikatnie ją ugniatając.
 4. Podlewaj rośliny systematycznie najlepiej wieczorami. Jeśli rośliny owocują to staramy się nie podlewać po liściach i owocach, ponieważ sprzyja to rozprzestrzenianiu się chorób.
 5. Jeśli sadziłeś pomidory pamiętaj, że wraz ze wzrostem sadzonek koło każdej trzeba będzie umieścić drewniany palik, który sprawi, że roślina będzie stabilniejsza.
 6. Pamiętaj także o środkach ochrony roślin przed szkodnikami, które są bardzo potrzebne na późniejszym etapie wzrostu rośliny. Sadzonki takie jak pomidory potrzebują, także systematycznego przycinania, aby dawały więcej owoców w późniejszym czasie.

Komentarze

 • Sadzonki przyszły do mnie odpowiednio zabezpieczone i w dobrym stanie. Na ten moment wszystki już są wsadzone i pięknie rosną

  SY

  Sylwia

 • Sadzonki pomidora otrzymałem w bardzo złej kondycji. Żaden pomidor po rozpakowaniu nie może stać samodzielnie przewraca się. Jestem bardzo niezadowolony z tej transakcji i z otrzymanego towaru.

  AL

  Aleksander

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz


Blog posts

© 2024 Niezłe Ziółko | Stworzone przez: ArtDistrict

  • platnosci

  Logowanie

  Zapomniałeś hasła?

  Nie masz jeszcze konta?
  Utwórz konto